سازه

سازه

بازدید: 518

خدمات بخش سازه به صورت زیر می باشد:

طراحی انواع سازه ها با کاربری مسکونی، تجاری، اموزشی 

همانطور که میدانید، کشور عزیزمان ایران از جمله کشورهای زلزله خیز جهان می باشد که بیشتر مناطق آن در بر روی نوار زلزله واقع شده است .

طراحی لرزه ای سازه ها یکی از مهم ترین موضوعات مهندسی عمران و گرایشات سازه و زلزله  است. به طوری  که به دلیل اهمیت بیش از احد آن فصول جداگانه ای در مبحث 9 و 10 مقررات ملی ساختمان ایران  برای آن در نظر گرفته شده است.

از آنجایی که سازه ها باید عملکرد مناسب و مطلوب را در برابر زلزله از خود نشان دهند لذا ارایه طرح مقاوم و البته اقتصادی از مهمترین پارامترهای اصلی طراحی سازه می باشد که بخش طراحی سازه ویانا، توجه ویژه به این دو پارامتر اصلی داشته و سعی می شود با تلاش بی وقفه طرح ارایه شده به کارفرمایان محترم طرحی مقاوم ، بهینه و اقتصادی و مطابق بر

آیین نامه ها و استاندارهای ایران باشد.  

خیلی از مهندسین محترم بهینه سازی و سبک سازی را با طراحی سازه جدا در نظر گرفته است و به عنوان در خدماتی مجزا در نظر میگیرند.

ما در ویانا معتقد به بهینه بودن سازه هستیم و کل مراحل طراحی سازه بر اساس بهینه بودن انجام می شود.

 

 

 

 

ارایه طرح سه بعدی و نقشه های کارگاهی  

در طی سالیان اخیر و با پیشرفت تکنولوژی ساخت و توسعه  نرم افزارهای در این زمینه ، ارائه نقشه هایی با دقت بالا و برآورد دقیق مصالح مصرفی از قبیل نقشه های کارگاهی المان ها به همراه جزئیات نقشه های مونتاژ به ویژه در سازه های فلزی پیچ و مهره ای، به منظور رفع هرگونه تداخل قبل از اجرا از اهمیت بالایی برخوردار بوده است.  

تولید نقشه های کارگاهی و مدل های سه بعدی سازه ای، خدمتی نوینی می باشد که بخش سازه ویانا در اختیار جامعه مهندسین قرار داده است.

 

 

 

 

طراحی ساختمان های صنعتی 

از قاب های شیب دار معروف به سوله در پوشش دهانه های بزرگ و در ساختمان های صنعتی مثل کارخانه ها، انبارها، مرغداری ها و... استفاده می شود. دهانه این قاب ها از 10 متر تا 40 متر متغیر می باشد .

مهمترین مزیت سوله نسبت به سیستم های خرپایی صرفه جویی در مصالح ، صرفه جویی در مدت ساخت و نصب و استفاده بیشتر از فضاهای زیر پوشش می باشد.

 

طراحی سقف های نوین 

امروزه در دنیا احداث ساختمان و سازه‌های زیربنایی با سرعت زیادی در حال انجام است. استفاده از مصالح قدیمي‌ و روش‌های سنتی ساخت دیگر جوابگوی سرعت مورد نظر و نیازهای طراحی نمي‌باشد. از این رو استفاده از مصالح جدید و کارا به همراه تکنیک‌های نوین در ساخت و سازامر اجتناب ناپذیری محسوب مي‌شود.

در چند سال اخیر سقف های جدیدی به مهندسین عزیز کشورمان معرفی شده است که در این مدت توانسته اند جای خود را صنعت ساختمان سازی باز کنند و به دلیل قابلیت های ویژه ان ها در دهانه بیشتر، جایگاه ویژه ای در این عرصه داشته اند.

این بخش با تکیه بر تجربه چند ساله در زمینه طراحی سقف های نوین، این امید را دارد که بتواند در این زمینه خدمتی مناسب را ارائه دهد.

 

 

 

مقاوم سازی

بطور کلی مقاوم سازی سازه¬ های بتنی، فلزی و به طور کل مقاوم سازی ساختمان ها به منظور تقویت آنها برای تحمل بارهای وارده، بهبود نارسایی ¬های ناشی از فرسایش، افزایش شکل پذیری سازه یا سایر موارد با استفاده از مصالح مناسب و شیوه ¬های اجرایی صحیح انجام 

می گردد.

 

مقاوم سازی در بخش سازه به صورت محدود انجام می شود و بیشتر طرح های تقویت بر اساس طرح تقویت سازه های بتنی با ژاکت فلزی و بتنی انجام می شود.

امید است که در آینده نه چندان دور بتوان خدمات این بخش را توسعه داد که بتوان مانند سایر خدمات دیگر حضور پررنگ در خدمات مهندسی سازه داشته باشیم.